Bolest zubů často rychle přichází a odchází, někdy však může trvat i déle nebo se objevuje v intervalech.

 • Bolestí zubů trpí mnoho lidí.
 • Vnímání bolesti je často silnější v noci nebo při konzumaci horkých či studených pokrmů a nápojů.
 • Bolest zubů se může rozšířit i na tvář a čelist.
 • Bolest zubů je v některých případech doprovázena otokem, změnami nálad a zvýšenou tělesnou teplotou.

Zubní kaz je nejčastější příčinou bolesti zubů

Bolest zubů obvykle souvisí se zánětem zubního nervu, který je zapříčiněn zubním kazem (karies), jenž nebyl včas odhalen a léčen. Zub se kazí a bakterie z ústní dutiny se postupně dostávají k nervu, kde způsobují zánět a bolest.

Jiné důvody bolesti zubů:

 1. ulomený nebo poškozený zub
 2. vypadlá nebo poškozená zubní výplň
 3. ústup dásní
 4. infekce zubu nebo čelisti
 5. rovnátka
 6. skřípání zubů
 7. zánět dutiny ústní, který může být vnímán jako bolest zubů (setkat se můžeme také s opačným směrem, tj. od zubu bolí dutina ústní)

návštěva zubní ordinace

Návštěva zubní ordinace

Pouze váš stomatolog může určit, co přesně způsobuje bolest zubu. Stomatologa je třeba navštívit, pokud je bolest silná nebo pokud se objeví otok, změna nálady a zvýšená tělesná teplota.

Nalgesin S jako správná volba při bolesti zubů

Pokud vás bolí zub, není třeba do doby návštěvy stomatologa trpět. Pro zmírnění bolesti je klíčový především rychlý nástup účinku, proto je třeba Nalgesin S užít včas – předtím, než se bolest stane nesnesitelnou. To zároveň sníží pravděpodobnost, že budete později potřebovat užít větší dávku léku.

rychlé zmírnění bolesti

Účinnou látkou v přípravku Nalgesin S je naproxen (ve formě sodné soli), který se rychle rozpouští a umožňuje rychlé zmírnění bolesti.

působí dlouhodobě

Jeho výhodou je, že působí dlouhodobě a lze jej užívat pouze jednou za 8 až 12 hodin. Bolest zubů totiž může trvat déle, návštěva stomatologa mnohdy není možná okamžitě.

potlačuje zánět

Nalgesin S rovněž potlačuje zánět, což je důvod, proč je doporučován při stomatologických zákrocích a onemocněních poškozujících zuby a dásně.

Obvyklá dávka je 1 tableta každých 8–12 hodin. Vzhledem k tomu, že bolest zubů se řadí do kategorie silné bolesti, můžete na začátku léčby užít dvojitou dávku – 2 tablety přípravku Nalgesin S současně nebo s odstupem jedné hodiny. Po 8–12 hodinách pokračujte užitím 1 tablety.

Více informací o přípravku Nalgesin S najdete zde.

Nalgesin S 275 mg potahované tablety je lék k vnitřnímu užití.
Obsahuje sodnou sůl naproxenu. Čtěte pečlivě příbalový leták.