Lidé vždy vnímali bolest jako něco nepříjemného a snažili se najít způsoby, jak ji účinně zmírnit. Důležité je léčbu zahájit včas, a to v době, kdy lze bolest zmírnit rychle a efektivně. Pokrok v oblasti vědy přinesl mnoho léků, díky nimž můžeme bolest efektivně zastavit.

Pokud bolest nezmírníme ani poté, co už neplní svou primární biologickou funkci (nejde již o varovný signál před vznikajícím onemocněním či vnějším stimulem), vystavujeme se riziku, že naroste a bude obtížnější ji zmírnit. Někteří lidé se domnívají, že podle intenzity bolesti poznají, jak závažný je jejich stav, proto léky vůbec neužívají a mnohdy zbytečně trpí. Pokud lze příčinu bolesti zmírnit, měli bychom udělat vše pro to, abychom toho dosáhli. Pokud příčinu odstranit nelze, musíme se s bolestí vypořádat. Většina léků proti bolesti zcela odstraňuje mírnou bolest, proti silné bolesti však účinkují jen částečně – silná bolest je díky nim o něco snesitelnější, což nám dává prostor vyhledat adekvátní pomoc. I přes užívání léků proti bolesti bolest nadále plní svou funkci signálu nebezpečí nebo rozvíjejícího se onemocnění.

Více se dozvíte v sekci Více o bolesti

Pokud budeme s úlevou od bolesti čekat příliš dlouho, vystavujeme se riziku, že se bolest stane chronickou. V tomto případě bolest ztrácí svou biologickou ochrannou funkci a sama se stává onemocněním, které je třeba léčit. Léčba bývá komplikovaná a má negativní dopad na pacienta i celou společnost.

 

Proč je důležité bolest ZASTAVIT včas

 

Nalgesin S 275 mg potahované tablety je lék k vnitřnímu užití.
Obsahuje sodnou sůl naproxenu. Čtěte pečlivě příbalový leták.