Jaké typy bolesti lze léčit přípravkem Nalgesin S?

Jak užívat Nalgesin S?

Nalgesin S mohou užívat dospělí a děti starší 12 let. Obvyklá dávka je 1 tableta každých 8–12 hodin. Při silné bolesti můžete na začátku léčby užít dvojitou dávku – 2 tablety přípravku Nalgesin S současně nebo s odstupem jedné hodiny. Nesmíte užít více než 3 tablety denně.

Více informací o přípravku Nalgesin S najdete zde.

Nalgesin S

Kdy užívat Nalgesin S?

Při užívání přípravku Nalgesin S je důležité užít jej VČAS a zmírnit bolest dříve, než bude příliš silná. Pokud budete dlouho váhat, vystavujete se nebezpečí, že bolest bude příliš silná a její léčení bude proto obtížnější.

Více informací najdete zde.

Kde koupit Nalgesin S?

Koupit

Nalgesin S v balení po 20, 30 a 40 tabletách je k dostání jako volně prodejný lék v lékárnách.

Nejčastěji kladené otázky

Nalgesin S je vynikající pomocí, jak se zbavit bolesti hlavy, bolesti zubů, menstruačních problémů, bolesti svalů a kloubů, bolesti zad a bolesti, která doprovází chřipku a nachlazení.

Nalgesin S je určen pro léčbu mírné až střední akutní somatické bolesti. V případě silné bolesti, nebo pokud bolest trvá déle než 3 dny či vychází z vnitřních orgánů, doporučujeme navštívit lékaře.

Nalgesin S patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých a antirevmatických léků (NSAR). Jeho analgetický a protizánětlivý účinek pomáhá snížit také zvýšenou tělesnou teplotu. Více informací najdete zde.

Nalgesin S patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých a antirevmatických léků (NSAR). Jeho analgetický a protizánětlivý účinek pomáhá snížit také zvýšenou tělesnou teplotu.

Nalgesin S má dlouhotrvající účinek, který zmírňuje bolest až na 8–12 hodin, díky tomu pomáhá kontrolovat bolest i během nočního odpočinku. Pokud očekáváte, že by bolest mohla pokračovat celou noc (např. bolest zad, bolest kloubů, menstruační bolest, bolest zubu), užijte Nalgesin S před spaním.

Nalgesin S rychle a účinně zmírňuje bolest hlavy. Předchází také mírným až středně závažným formám migrény a zmírňuje je. Nalgesin S byste měli užít, když se objeví první známky migrény.

Více informací najdete zde.

Pokud budete příliš dlouho odkládat užití léku, vystavujete se nebezpečí, že bolest ještě zesílí a bude obtížněji zvládnutelná. Ke zmírnění velké bolesti pak budete potřebovat vyšší dávku nebo silnější léky. Proto je důležité užít Nalgesin S VČAS a zmírnit bolest dříve, než bude příliš silná.

Více informací najdete zde.

Vždy užívejte přípravek Nalgesin S přesně podle pokynů příbalové informace nebo svého lékaře. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Obvyklá dávka je 1 tableta (nejvýše 3 tablety denně) podávaná každých 8 – 12 hodin, dokud trvají příznaky. Počáteční dávku je na začátku léčby možné zdvojnásobit a vzít si dvě tablety najednou nebo v odstupu jedné hodiny.

Účinek přípravku Nalgesin S je dlouhodobý. Proto by druhá dávka neměla být užita dříve než za 8 až 12 hodin po první dávce.
U pacientů starších 65 let se doporučuje užívat přípravek v 12hodinových intervalech.
Nalgesin S není určen pro děti do 12 let a s tělesnou hmotností do 50 kg.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Přípravek Nalgesin S se nesmí užívat během posledních tří měsíců těhotenství.

Užívat Nalgesin S během kojení se nedoporučuje. Pokud užíváte Nalgesin S, neměla byste kojit.

Nalgesin S mohou užívat dospělí a dospívající starší 12 let s tělesnou hmotností nad 50 kg. Užívání lze doporučit dívkám, které trpí bolestivou menstruací a menstruačními křečemi.

Nalgesin S mohou užívat děti starší 12 let a s tělesnou hmotností nad 50 kg.

Pokud se Nalgesin S užívá spolu s některými jinými léky, jeho účinky nebo účinky těchto léků mohou být zesíleny nebo zeslabeny.

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Zvláště je třeba informovat lékaře nebo lékárníka, jestliže užíváte nebo jste užíval(a):

 • jiná analgetika (léky tlumící bolest) jako je kyselina acetylsalicylová, naproxen a jiná nesteroidní antirevmatika;
 • léky ovlivňující srážlivost krve (antikoagulancia, např. warfarin) a léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou k prevenci tvorby krevních sraženin;
 • léky obsahující hydantoin a deriváty sulfonylmočoviny;
 • léky užívané k léčbě vysokého krevního tlaku (beta-blokátory, ACE inhibitory);
 • léky zvyšující vylučování moči, tzv. diuretika (např. furosemid);
 • léky užívané k léčbě duševních poruch (např. lithium) či deprese (SSRI – inhibitory zpětného vychytávání serotoninu);
 • léky užívané k potlačení imunitních reakcí (cyklosporin);
 • léky užívané k léčbě nádorových a revmatických onemocnění (methotrexát);
 • kortikoidy;
 • léky k léčbě AIDS (zidovudin);
 • léky k léčbě dny (probenecid).

V důsledku interakcí se současné užití přípravku Nalgesin S a jiných analgetik zásadně nedoporučuje.

Nalgesin S je určen pro léčbu mírné až střední akutní somatické bolesti. V případě silné bolesti se užívání vyšších dávek zásadně nedoporučuje. Doporučujeme návštěvu lékaře.

Tak jako jakýkoli jiný lék může i Nalgesin S způsobit nežádoucí účinky, nejčastěji účinky postihující zažívací trakt a ledviny. Frekvence nežádoucích účinků závisí na dávce. Pokud chcete toto riziko snížit, užívejte nejnižší účinné dávky po co nejkratší možnou dobu.

Nalgesin S patří do skupiny neopioidních analgetik, která nepůsobí jako sedativa, nezpůsobují dechovou zástavu a způsobují jen velmi nízkou míru závislosti.

Nalgesin S 275 mg potahované tablety je lék k vnitřnímu užití.
Obsahuje sodnou sůl naproxenu. Čtěte pečlivě příbalový leták.