Užijte si dovolenou bez bolesti


Objevování cizí země je vzrušující způsob, jak si užít zasloužené volno. Stále více lidí tráví dovolenou v zahraničí, aby unikli každodenní rutině, odpočinuli si a načerpali novou energii. K tomu však patří dlouhé přesuny autem, nekonečné hodiny v letadle a zvedání těžkých zavazadel. To má samozřejmě neblahý vliv na páteř a naše tělo. Mnoho cestovatelů tak v dnešní době pociťuje bolest, a to primárně ve spodní části zad a v oblasti ramen a krku.


Dlouhé hodiny strávené sezením v letadle, autobusu nebo autě zatěžují páteř. Studie odhalily, že dlouhodobé sezení má negativní dopad na ploténky, jimiž je naše páteř tvořena. Výsledkem je pak až 40% nárůst bolestí zad v porovnání s tím, když stojíme. Delší cestování je tak pro naše tělo obzvláště namáhavé. Téměř 78 % lidí uvádí, že průměrně po pětihodinové jízdě či letu pociťuje nepříjemnou bolest.

Správné sezení a přestávky na protažení jsou při dlouhém letu zcela zásadní.

Jak dosáhnout cílové destinace bez bolesti?

Co tedy dělat, abychom zmírnili nebo odstranili bolest spojenou s dlouhým cestováním, která může mnohdy přetrvávat, i když dorazíme do cíle? Nejjednodušší je přemýšlet o ní dříve, než vůbec vznikne. Zvažte, zda se nesbalit jen nalehko, zavazadla vždy zvedejte opatrně a se správným držením těla. Pokud cestujete letadlem, každých 30 minut si naplánujte přestávky na protažení. V ideálním případě se čas od času postavte, případně provádějte lehký strečink vsedě. Na cestu si s sebou rovněž sbalte bederní polštář, díky němuž bude sezení o něco pohodlnější. Vaše záda tento zodpovědný přístup rozhodně ocení.

Někdy však ani sebelepší opatření při prevenci proti bolesti zad nestačí, navíc v některých situacích vůbec nemusí být prostor je dodržovat. Buďte proto o krok napřed a na možné následky dlouhých přesunů se připravte předem.

Do kufru si přibalte vhodné léky proti bolesti – například Nalgesin S, nesteroidní protizánětlivý lék s obsahem sodné soli naproxenu, která prokazatelně ulevuje od boleti svalů a kloubů. Netrapte se při cestování a užijte si dovolenou bez bolesti a naplno. 


 

Nalgesin S 275 mg potahované tablety je lék k vnitřnímu užití.
Obsahuje sodnou sůl naproxenu. Čtěte pečlivě příbalový leták.